Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-06 20:55:19

Varg Vikernes cultist

Nowicjusz

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 11
Punktów :   

Burzum

Co tu duzo mówić - Burzum zna chyba każdy. Dla tych którzy przez ostatnie lata nie opuszczali Vaulta 101 krótki opis - Burzum - norweski projekt muzyczny, założony w 1991 roku przez Varga Vikernesa. Nazwa wywodzi się z trylogii J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni. Pochodzi z wiersza o Pierścieniach Władzy i w Czarnej Mowie oznacza "ciemność".
Burzum początkowo grał black metal, charakteryzujący się wolnymi tempami oraz wrzaskliwym wysokim śpiewem. Później, na płytach Dauði Baldrs oraz Hliðskjálf zwrócił się w kierunku dark ambientu z naleciałościami muzyki ludowej.
Zapraszam do wypowiadania się na temat.

Offline

 

#2 2009-01-06 21:22:37

Azreix

Neofita

9172111
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Burzum

Mam ogromny sentyment. Nie słucham bardzo dużo, ale jak już to ta muzyka ma mnie całego. Zarówno z okresu blacku, jak i ambientu. A najlepszy jest dla mnie chyba okres 'pomiędzy', czyli płyta ''Filosofem''.


Grind your mind.

Offline

 

#3 2009-01-06 21:36:08

Rohen

Nowicjusz

9958557
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Burzum

Burzum... jakoś tak bardzo polubiłem Lost Wisdom i prawie całe Filosofem. Prawie, bo ten najdłuższy utwór ( gangbang um die napierdantale cośtam ) średnio mi przypadł do gustu. Nie wiem czemu...

Ostatnio edytowany przez Rohen (2009-01-06 21:36:40)

Offline

 

#4 2009-01-06 22:52:39

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Burzum

http://2.bp.blogspot.com/_DCFG3ukyTSc/SKiPbhi55rI/AAAAAAAAAS8/eGAweJ1kcdI/s1600-h/photo18.jpg

Tak, to Varg.

Edit: dodałem to to do galerii :)

Offline

 

#5 2009-01-08 15:04:44

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Burzum

Po paru przesłuchanych utworach jestem tym zaintrygowany, chociaż nie wiem czy ten wokal cosik nie za ,,ostry" jak dla mnie.

Offline

 

#6 2009-01-08 15:25:38

MrFrantic

Nowicjusz

Skąd: xxx
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: Burzum

co tu dużo pisać... od początku do końca świetne,zajebiste....


Z zamiłowania i konieczności do uprawiania  wielkiej miłosci ,motocyklista z krwi i kość,anty szpaner już od młodości ;]]

Offline

 

#7 2009-01-08 16:02:07

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Burzum

Iście surowe granie, pozbawione ozdobników, czasem wręcz prymitywne. Varg pewnie nawet nie zdawał sobie sprawę, że jego Burzum będzie największą inspiracją dla zespołów, których muzykę obecnie określa się jako Depressive Black Metal. Zarzucono Vikernesowi, że nie umie nawet porządnie trzymać gitary (a co dopiero grać), a i tak nie przeszkodziło mu to owiać swoją twórczość jako wręcz kultową. Odwaliło mu i efekty widać do dziś, choć niedługo ma wyjść na wolność. Czy Burzum zagra jeszcze, zacznie nagrywać? Trudno powiedzieć, ale Burzum mimo wszystko pozostaje jedną z ikon gatunku.

Offline

 

#8 2009-01-08 16:24:36

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Burzum

Oby niczego już nie nagrywał (patrz: foto w galerii). :) Żartuję oczywiście. Bumzur to jeden z moich ulubionych zespołów (nie widać?). Varg stworzył niepowtarzalny styl, charakterystyczne brzmienie. Miał kilka dobrych pomysłów na riffy, kilka pożyczył, bawił się co nieco na perkusji i efekt iście piorunujący :> Człowiek, który nie umie grać na gitarze basowej, ani tym bardziej na elektrycznej czy na perkusji nagrał tak powalające dzieła jak "Det Som Engang Var", "Hvis Lyset Tar Oss" czy "Filosofem". Istna epopeja gatunku, chociaż swoje zrobił by zyskać sławę. Jeden z zespołów od których w ogóle zaczynałem z muzyką - już przy pierwszym zetknięciu coraz bardziej ciągnęło mnie do jego dokonań muzycznych. Żywa legenda!

Offline

 

#9 2009-01-11 15:59:15

terror23

Nowicjusz

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 14
Punktów :   

Re: Burzum

Burzum to kvlt i potega, kazdy o tym wie. ;p
To fakt, ze Varg grac nie umie i nie umial, nie tworzy zadnych szczegolnie skomplikowanych motywow. Moze i na tym, paradoksalnie, polega sila jego muzyki. Moje ulubione albumy to Hvis lyset i Filosofem, czasami siegam do wczesniejszych, ale nigdy do niczego pozniejszego. Filosofem zas jest dla mnie najlepsza plyta, ktora zdarzylo sie Vargowi splodzic i dzieki mu za to wielkie. ;p
Nie wydaje mi sie za to, zeby juz kiedykolwiek stworzyl cokolwiek bijacego wymienione plyty.

Offline

 

#10 2009-01-12 00:17:07

Mortuus

Nowicjusz

9898241
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Burzum

tak, zespoł legenda ;)
to że varg nie umial grac na gitarze... to dla mnie plus xD przez to muzyka jest prymitywniejsza , ostrzejsza i bardziej brutalna. wokal jest bardzo dobry, np w utworze "War"jest prawie opętany.
a prostota utworu "dunkelheit" jest urzekająca... i czyni ten utwór chyba najlepszym depressive black metalowym w historii.
pozatym, postawa varga odpowiada w 100% blackowej idei.


Lastfm.pl/user/mortuus_93 - rejestrować sie!!! \m/

Offline

 

#11 2009-01-12 14:27:57

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Burzum

Mortuus napisał:

tak, zespoł legenda ;)
to że varg nie umial grac na gitarze... to dla mnie plus xD przez to muzyka jest prymitywniejsza , ostrzejsza i bardziej brutalna. wokal jest bardzo dobry, np w utworze "War"jest prawie opętany.
a prostota utworu "dunkelheit" jest urzekająca... i czyni ten utwór chyba najlepszym depressive black metalowym w historii.
pozatym, postawa varga odpowiada w 100% blackowej idei.

Riff z Dunkelheit jest niestety pożyczony ;< Bathory - 13 Candles. Prawie cały zerżnięty, Varg tylko końcówkę zmienił... No i przester oczywiście inny, ale ciężko, żeby nikt się w tym nie połapał.

Offline

 

#12 2009-01-15 20:26:07

Azreix

Neofita

9172111
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Burzum

Shaimar napisał:

Mortuus napisał:

tak, zespoł legenda ;)
to że varg nie umial grac na gitarze... to dla mnie plus xD przez to muzyka jest prymitywniejsza , ostrzejsza i bardziej brutalna. wokal jest bardzo dobry, np w utworze "War"jest prawie opętany.
a prostota utworu "dunkelheit" jest urzekająca... i czyni ten utwór chyba najlepszym depressive black metalowym w historii.
pozatym, postawa varga odpowiada w 100% blackowej idei.

Riff z Dunkelheit jest niestety pożyczony ;< Bathory - 13 Candles. Prawie cały zerżnięty, Varg tylko końcówkę zmienił... No i przester oczywiście inny, ale ciężko, żeby nikt się w tym nie połapał.

Fakt z tym zerżnięciem z Bathory... ale TE sample. Dżizas. Co do ostatniej wypowiedzi - faktycznie jebany kvlt. xD


Grind your mind.

Offline

 

#13 2009-02-26 21:05:20

G-Grave

Nowicjusz

9337728
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: Burzum

Nno właśnie. Shaimar swego czasu również mnie uświadomił że to Dunkelheitowe rżnięcie to gruncie rzeczy
brzdękolenie autorstwa Quorthona. Co prawda nie uważam że jest "to to samo" ale czuć tu faktycznie coś więcej niż inspirację.
Przy okazji - powitać.
Ave.

Offline

 

#14 2009-03-04 18:43:38

corka_ognia

Nowicjusz

5310013
Skąd: Bielsko - Biała
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Burzum

burzum, pierwsze co przychodzi mi na myśl, gdy słyszę te nazwę, to kult, filozofia Varga, więzienia, morderstwo, polityka. czasami myślę sobie, że w tej całej nagonce, analizie jego czynów, i wystawianiu ołtarzy ze słów, zatraca się muzykę. która przecież jest genialna, i jeśli chodzi o okres black jak i o jego ambient dokonania. choć kto wie, czy nagrałby właśnie coś takiego, gdyby pozwolono korzystać mu w wiezieniu z deczka innych instrumentów :D


Blood serves desire; and licks the skin untouched by fire.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław