Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-21 20:46:34

Noxbi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 15
Punktów :   

Dio

No dobra, też postanowiłem dodać swój wątek.
A więc mowa tu o zespole założonym przez jednego z najbardziej wpływowych wokalistów w heavy metalu, twórcy (tak, to on pierwszy szczerząc się złowieszczo do widowni pokazał tzw. "różki" na scenie) symbolu kojarzonego z diabelskimi różkami - \m/, Ronnie James Dio. Legendarna postać, legendarna kapela... Co ciekawe spotkałem się też z określeniem "ojciec power metalu" w stosunku do Dio, w zasadzie może to być prawda, jeśli weźmiemy pod uwagę teksty i brzmienie niektórych utworów Rainbow - takie kapele jak Stratovarius, Gamma Ray, Mob Rules, Axel Rudi Pell itd, garściami czerpią z wczesnej twórczości "tęczy", ale Dio jako taki to klasyczny heavy.
Właśnie dzięki Dio na poważnie zacząłem interesować się metalem, mam całą dyskografię, a najczęściej wracam do "Holy Diver", "The Last in Line", "Strange Highways" i "Magica", naprawdę kawał porządnego heavy metalu i jeden z najlepszych wokali tego gatunku.
A jak jest waszym zdaniem? Zaprawszam do dyskusji. :)

Offline

 

#2 2009-01-21 22:56:12

MrFrantic

Nowicjusz

Skąd: xxx
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: Dio

Darze go zajebiście wielkim szacunkiem,wspaniała dźwięczna muzyka.Człowiek jest już kultowy,przedstawianie go w filmach jako symbol siły...to jest coś,i faktycznie jego muzyka napełnia siłą i ogólnie to jest zajebiście ;] słucham co prawda bardzo rzadkoooo...ale  jednak ;] im rzadziej tym większy szacunek i więcej piękna ;p


Z zamiłowania i konieczności do uprawiania  wielkiej miłosci ,motocyklista z krwi i kość,anty szpaner już od młodości ;]]

Offline

 

#3 2009-01-22 22:48:39

Miklak

Nowicjusz

7227012
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Dio

\m/ Czym, że byłby świat muzyki bez Dio? Człowiek-legenda. Najlepsze płytki moim zdaniem nagrał w Rainbow (Rising !!!!), ale Holy Diver, czy Last In Line również są niesamowite.


People created religious inventions
To give their lives a glimmer of hope
And to ease their fear of dying
To feel superior and to have a licence to kill

Offline

 

#4 2009-02-28 21:21:43

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Dio

hmm Głos ma ma świetny. Ale poza tym twórczość zespołów, w których był niezbyt mi odpowiada. Ot taki stary, dobry rock. Ale nie za bardzo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody