Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-02-07 19:06:28

Noxbi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 15
Punktów :   

Axel Rudi Pell

Ostatnio zainteresowałem się twórczością tego niemieckiego gitarzysty... Gość garściami czerpie z wczesnej twórczości Ritchiego Blackmore'a, a zwłaszcza Rainbow oraz niemieckiej sceny heavy metalowej, tak więc mamy tu wyśmienite połączenie wirtuozerskich ballad i solówek, ostrych, heavy metalowych riffów... Do tego doskonali wokaliści jacy przetoczyli się przez szeregi zespołu, Jeff Scot Soto (znany z występów u Yngwiego Malmsteena) i Johnny Gioeli. Pell często porównywany jest do Yngwiego Malmsteena, jednak jego gra jest bardziej stonowana, mniej w niej takiego chaosu jaki YM prezentował na ostatnich płytach (nie liczę Perpetual Flame, nie słuchałem go jeszcze :P), no i bardziej przypomina klasyczne brzmienia.
Ostatnia płyta Axela "Tales of the Crown" trzyma wysoki poziom... Niby nie jest już tak dobra jak poprzednie "Kings & Qeens", "Oceans of Time" czy "Maquerade Ball" jednak nie mogę się od niej oderwać. Naprawdę wciągająca muzyka, dla miłośników power/heavy metalu. :)

Ostatnio edytowany przez Noxbi (2009-02-07 19:13:04)

Offline

 

#2 2009-02-15 22:27:02

Miklak

Nowicjusz

7227012
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Axel Rudi Pell

Posłuchałem troszkę, całkiem nieźle, ale nie rzucił mnie na kolana ;) A Soto i Gioeli rzeczywiście świetni.


People created religious inventions
To give their lives a glimmer of hope
And to ease their fear of dying
To feel superior and to have a licence to kill

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław