Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-02-03 17:05:12

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Danisz Faking Metal

Są jacyś fani specyficznego duńskiego napierdalania? IMO nie ma sobie równych (prócz Szwecji). Nie mam na myśli totalnego oldskulu w stylu Kinga Diamonda, Artillery czy Larsa Ulricha.
Mam na myśli ten teoretycznie new-schoolowy ruch, który rośnie w największych Duńskich miastach od początku XXI wieku. Hatesphere, The Burning, Unbelief, Illdisposed, Koldborn, As we Fight, Annihilation, Mnemic, The Downward Candidate i tym podobne pozerskie gówna ;].
Samo pojęcie 'nowa szkoła' u Duńczyków nabiera nowego znaczenia i nie oznacza darcia mordy w stylu dzisiejszej młodzieży w USA. Trudno to określić-grają to, co wszyscy już słyszeliśmy, ale w nowy sposób dodając do tego sporo własnej inwencji. W efekcie najczęściej wychodzi death lub death/thrash przyprawiony sporą ilością melodii lub naleciałościami innych legend. Same melodie nie oznaczają, że kawałki są łagodne czy szybko się nudzą-o nie, ta scena potrafi przypierdolić.
Moimi faworytami są oczywiście Hatesphere (thrash/death z lekkimi wpływami hardcoru i gotheborga) oraz Koldborn. W Koldbornie jesteśmy atakowani zajebistymi riffami i wzorcowym dla mnie Duńskim wokalem-ich "The Uncanny Valley" jest po prostu genialne.

Offline

 

#2 2009-02-03 18:10:27

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Danisz Faking Metal

Dania, hmm, ja niestety znam tylko Mercyful Fate i Volbeat. O uszy obiło mi się Illdisposed i Hatepshere. Jest nieźle.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody