Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-12 20:19:47

patologiia90

Nowicjusz

Skąd: Neisse
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 21
Punktów :   

Minsk

http://www.metal-archives.com/images/2/8/5/6/28564_logo.jpg

Zespół z Chicago, założony w 2002 roku. Pochodzą ze stajni Relapse Records, wydali dotychczas dwie płyty - Out of a Center Which is Neither Dead nor Alive (2005) i The Ritual Fires of Abandonment (2007). Chociaż przykleja im się etykietkę doom metalowego zespołu, aktualnie łączą w swoim graniu sludge, psychodeliczny doom i momentami nawet ambient.

Ich "The Ritual Fires of Abandonment" to jeden z najlepszych sludge'owych krążków jakie dane mi było ostatnio słyszeć. Kreują tu niezwykle psychodeliczną atmosferę, jednocześnie wciąż pozostając w sladżowej estetyce, są więc i gęste, ciężkie riffy (czasem bliżej im właśnie do doomu, niż zwykle ze sladżem kojarzonego, płaczliwego post-rocka), i transowe melodie wprowadzające słuchacza w niezwykły nastrój, polecam słuchać na słuchawkach. Swoją drogą, w wręcz można rzec 'rytualnemu' brzmieniu, duża tutaj zasługa perkusisty, trzyma niezły puls.
Wydaje mi się, że to wszystko zagrane w duchu starego, dobrego Neurosisowego "Enemy of the Sun", szaleństwo, wielkie emocje, mieszające się raz po raz z subtelnymi, łagodnymi dźwiękami. Polecać.

Ostatnio edytowany przez patologiia90 (2009-01-12 20:20:40)

Offline

 

#2 2009-01-12 20:21:50

OM

Nowicjusz

1958331
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 35
Punktów :   

Re: Minsk

Czasem dobrze sobie posłuchać. Nie jest to może drugie Neurosis ale są na dobrej drodze :)

Warto się zapoznać tym bardziej, że w kwietniu wystąpią na dwóch koncertach w Polsce :)


Rise aviator - sun will follow.
Aperture on door the wave form school.
Sentient ground of the light shrine shining.
Aperture on door the lind-hymn stone.

Offline

 

#3 2009-01-13 23:22:43

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Minsk

Ano, trzeba będzie. W szczególności, że o tym albumie już słyszałem od dawien dawna, tylko jak zwykle moje nadrabianie zaległości jeśli o nowsze albumy chodzi to jakiś żart.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpl.technical-issues.com www.epodrozni.pl materace rehabilitacyjne