Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-19 21:00:30

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Co i czy w ogóle czytacie?

Książki rzecz jasna, ten temat nie o świerszczykach. Skończyłem ,,Panowie i Damy" Mistrza Pratchetta, jest to już trzecia część o czarownicach - świetne jak prawie wszystko tego autora. Poza tym Jestem w połowie Dartha Bane'a - Drogi Zagłady - bardzo ciekawa pozycja dla fana SW, dużo objaśnia o sithach.

Offline

 

#2 2009-01-20 13:44:39

Azrael

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Ostatnio wszystko H.P Lovecrafta. Genialny pisarz.

Offline

 

#3 2009-01-20 14:41:26

cynik

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 38
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

No ba!
Czytam głównie (a jak!) fantasy -  oprócz przerobienia tak standartowego i oczywistego zestawu, jak Władca Pierścieni + Wiedźmin zapoznałem się Narrenturmem, Bożymi Bojownikami i Lux Perpetua Sapkowskiego. Najwięcej przeczytałem twórczości Pratchett'a - jak do tej pory 25 tomów, jeśli dobrze liczę :) Oprócz tego Gra o Tron Georga Martina - tłumaczenie z dupy wzięte, jak zresztą w masie książek fantasy (chociaż pod względem żałosnego i nieudolnego tłumaczenia i tak nic nie przebije Dobrego Omena - nie mam pojęcia, po chuj niektórzy biorą się za tłumaczenie książek). No i masa różnego gówna z biblioteki, o której właściwie nie warto wspominać.
Od biedy i od czasu do czasu poczytam jeszcze jakieś książki naukowe, czy filozoficzne (Nietzschego, czy innego Schopenhauera).

Offline

 

#4 2009-01-30 16:29:13

NecroMan

Nowicjusz

Skąd: Kostrzyn Wlkp
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Ja często zaglądam do twórczości mojego ulubionego pisarza science-fiction Philipa K.Dicka.

Jeśli ktoś lubi zakręcone klimaty z podwójnym czy nawet z potrójnym dnem,z jasnowidzami,telekinetykami,narkomanami,eksperymentatorami psychicznymi o rozszerzonej percepcji to serdecznie polecam:) Klasyk.

Można zacząć od opowiadań,napisał ich mnóstwo póżniej wziąć się za powieści.

Moje ulubione popwieści to:
V.A.L.I.S.
Trzy Stygmaty Palmera Eldtritcha
UBIK
Człowiek z wysokiego zamku
Labirynt śmierci


http://imagegen.last.fm/EyeNo3/artists/6/NecroMan666.gif

Offline

 

#5 2009-01-31 13:19:49

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Pewnie, że czytamy. Hm, lubię polską fantastykę, fantasy oraz czczę Lovecrafta. Mistrz.

Offline

 

#6 2009-02-07 07:43:55

Seth

Nowicjusz

Skąd: Garwolin
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 4
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Ja  także ale nie przesadzajmy czytam ponad to  sagę Sapkowskiego,S.Kinga okazjonalnie i Fantastykę made in Poland

Offline

 

#7 2009-02-10 14:57:41

BLACK WAR GESTAPO

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 3
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Ja Ostatnio ZabraŁam Sie Za Czytanie Autobiografii Rudolfa Hossa- Polecam Jesli Ktos Interesuje SiĘ Ta TematykĄ

Offline

 

#8 2009-02-11 01:40:00

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Co sądzicie o książce "Gommora"? Jest o niej (jak i o wchodzącym do amerykańskich kin filmie) ostatnio dosyć głośno. Jest to coś w stylu "Ojca Chrzestnego" z tym, że tutaj czytelnik zderza się z rzeczywistością. Zamierzam ją w najbliższym czasie zakupić i zorientować się o co ten cały szum, chyba nie bez powodu?

Offline

 

#9 2009-03-04 17:58:36

corka_ognia

Nowicjusz

5310013
Skąd: Bielsko - Biała
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

A ja bardziej piszę, niż czytam i to poezję, nie prozę, tak tak romantyczna dusza mhroku, ale oczywiście dobrą książką nie pogardzę. Na ogół pochłaniam książki fantasy, nie wzgardzę literaturą rosyjską, Topora lubię ( gorąco polecam), klasyka też częstro w mych rękach się znajduję, ogólnie, gatunek nie ważny byle to dobre było:)

Choć obecnie niestety czasu na czytanie tego co chcę, nie ma. Matura, te sprawy. Jedyny plus tej sytuacji, to to, iż temacik prezentacji mam o wampiryźmie, więc obecnie kończę czytać książkę Petoi na ten temat i już za chwilkę, za minutkę biorę się za ksiązkę Janion, pt. "Wampir. Biografia symboliczna" .


Blood serves desire; and licks the skin untouched by fire.

Offline

 

#10 2009-03-04 19:16:47

Rohen

Nowicjusz

9958557
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co i czy w ogóle czytacie?

Najczęściej Fantasy ( Tolkien, Sapkowski itd ), horrory Kinga a i czasem coś przygodowego się przeczyta.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody