Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-05 13:09:14

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

H.O.P.E. - Reason and Divine

Moja krótka recenzja. Na jednoosobowy, francuski projekt H.O.P.E. trafiłem dość przypadkowo szukając jakichś innych niż zwykle doznań muzycznych. Jeden z portali określił ich muzykę jak post/black metal, ale po przesłuchaniu płyty "Reason and Divine" osobiście określiłbym to bardziej jako industrial black metal, bądź może lepiej jako industrial metal. Miałem problem, w którym wątku o tym pisać - bo ciężko jednoznacznie mi określić ich styl. Sama płyta jest zróżnicowana, nie czuje się nudy i ładnie się przeplatają poszczególne utwory. Nawet same pojedyncze kawałki są niejednolite, bo mamy tu: delikatne brzmienia, męski, lekki i przyjemny wokal, szczypta gitar, tudzież znowu mocny wokal metalowy, elektroniczne dźwięki, a czasem klimatyczne wstawki żeńskiego wokalu. Ten album szybko stał się jednym z moich ulubionych, a ciężko znaleźć płytę żeby mi się podobały wszystkie zawarte na niej pozycje. Szczególnie lubię słuchać tego rano jadąc autobusem; brzmienia te ożywiają mnie, poprawiają nastrój i czuję się lepiej - dodaje mi energii.
Minusem jest to, że... nie idzie ich posłuchać w internecie (nigdzie nie znalazłem miejsca do odsłuchania H.O.P.E.)

Offline

 

#2 2009-01-05 20:13:36

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: H.O.P.E. - Reason and Divine

Z tego co tutaj widzę, to Nicolas Alkariis wydał dotąd tylko jednego długograja, a i działa od stosunkowo niedawna... Brzmi obiecująco, może ten projekt ma rzeczywiście potencjał? Szczególnie zaintrygowało mnie sklasyfikowanie granego gatunku przez MA - "Symphonic Post-Black Metal/Indie Rock". Indie Rock... Gdybyś to nie był Ty Perun, to bym sobie już ten twór darował, ale postaram się gdzieś wyszukać tego materiału i podzielić się relacją z innymi ;>

Widzę, że francuska scena jednak wciągnęła Cię bez reszty ^^

Offline

 

#3 2009-01-05 23:37:03

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: H.O.P.E. - Reason and Divine

Nie wierz wszystkiemu, co piszą w metal archives. Nie jest to czysty metal, ale i po wątku to widać. Napisałem dość wyczerpująco na temat owej płyty - jeżeli się ze mną nie zgadzasz... A pierw to sobie posłuchaj, a nie :p

Offline

 

#4 2009-01-05 23:41:04

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: H.O.P.E. - Reason and Divine

Perun napisał:

Nie wierz wszystkiemu, co piszą w metal archives. Nie jest to czysty metal, ale i po wątku to widać. Napisałem dość wyczerpująco na temat owej płyty - jeżeli się ze mną nie zgadzasz... A pierw to sobie posłuchaj, a nie :p

Łatwo Ci powiedzieć, przecież nie ma tego nigdzie do posłuchania... Ale na to jakieś sposoby się znajdą ;P

Offline

 

#5 2009-01-05 23:48:39

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: H.O.P.E. - Reason and Divine

Na szczęście mój kumpel z racji wykonywanego fachu jeździ po Polsce, to czasem mi wejdzie do muzycznego - a że lubię jakieś dziwne, często mało-znane kapele, to się chłopak przydaje. Ale są sposoby i sposobiki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody