Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-16 09:02:33

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Gojira

Francuski zespół braci Duplantier grający mieszankę thrash, death, progressive metalu z wyraźnym technicznym zaznaczeniem. Podobno każda następna płyta jest lepsza od poprzedniczki, ja narazie słyszałem tylko najnowszą-'The Way of All Flesh' i jestem zachwycony. Energia, wygibasy to jest to. Nie zabraknie także melodii. Polecam jeśli preferujecie granie w stylu Meshuggah czy Textures.

Offline

 

#2 2009-01-16 15:46:36

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Gojira

Meshuggah podobne? Hmm, na pewno niewiele tego podobieństwa porównując ostatnie dwie płyty. Jeśli chodzi o Meshuggah, to tam zajebiście komplikują linie basowe i partie perkusyjne, w Gojirze perkusja pracuje również z przytupem, ale bez takich połamańców, bas też gdzieś tam uchodzi, gdyż priorytetem są partie gitary elektrycznej. Na 'ObZen' większość kawałków jest z klawiszami (co prawda ilość śladowa, ale starczy, by pobudzić apetyt słuchacza), zaś na 'The Way of All Flesh' w czterech. Ale podobieństw idzie się doszukać ;) Ogólnie rzecz biorąc na 'From Mars to Sirius' mieli kilka killerów, ale płyta mocno nierówna. O 'The Way of All Flesh' można powiedzieć to samo z tym, że jest w pewnym stopniu równiejsza, a i poziom poprzeczki zawieszony został niebotycznie wysoko - aż się martwię jakim cudem będą oni chcieli przebić to na następnym krążku. Oczekuję też większej trasy koncertowej, bo póki co się opieprzają i wydają jakieś gejowe teledyski (nie ma to jak stary, dobry 'To Sirius'). Życzyłbym sobie także od nich nowego DVD, bo te zatytułowane 'The Link' obejmuje materiał przed 'From Mars to Sirius' i przez to jestem kurewsko niepocieszony, choć mówią, że DVD naprawdę mocne. Nic, tylko czekać, czekać i jeszcze raz czekać na nowe newsy...

Offline

 

#3 2009-01-30 16:15:00

NecroMan

Nowicjusz

Skąd: Kostrzyn Wlkp
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Gojira

Gojira wypracowała swój własny styl bez wątpienia i nie ma co porównywać z Meshuggah,to inna bajka.To że poruszają się w podobnych rejonach to inna sprawa. Może gdzieś tam kiedyś czerpali pomysły i mieli podobne inspiracje,nie wiem,zresztą to nieważne.

Mam takie wrażenie jakby na pierwszej płycie "Terra Incognita" czasami riffy i piski przypominały lekko wygibasy Treya Azagthotha z Morbid Angel ale to tylko świadczy o dobrych muzycznych wzorach Duplantiera.Od czegoś trzeba przecież zacząć - tak mi się wydaje.

Płyta jest znakomita,a taki np. kawałek "In the Forest" to mnie pozamiatał kompletnie kiedy usłyszałem go pierwszy raz i do dziś mam sentyment do tych dżwięków.

A to, że każda następna płyta jest lepsza od poprzedniczki to fakt niezaprzeczalny a ich koncert DVD "The Link Alive" po prostu miażdży.Tylko francuska publika jakaś taka niemrawa ale to szczegół.

Dla mnie Gojira to chyba od kilku lat najważniejsza kapela metalowa,uwielbiam tych żabojadów ;) A "The Way of All Flesh" to bezapelacyjnie płyta roku 2008,IMO lepsza od bardzo dobrego "Watershed" Opeth.

Z ciekawostek:
Zanim Gojira została Gojirą nazywała się Godzilla i nagrała pięcioutworową płytkę deathową pt."Possessed".


http://img220.imageshack.us/img220/2296/godzilla00cover1gd7.jpg







Istnieje jeszcze jeden projekt eksperymentalny braci Duplantier a mianowicie Empalot. Jak na razie wydali jedną plytę pt."Tous Aux Cepes".Ciekawe wydawnictwo ;)

A to że Joe Duplantier na gitarze brał udział w debiucie braci Cavalera "Inflikted" to chyba wszyscy wiedzą ;)


http://imagegen.last.fm/EyeNo3/artists/6/NecroMan666.gif

Offline

 

#4 2009-02-11 02:43:20

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Gojira

Właśnie chciałbym poznać więcej waszych opinii na temat pierwszych dwóch albumów Gojiry, bo mi bardzo przypadły do gustu - są nieco bardziej death metalowe, surowsze i cięższe w odbiorze, ale warte uwagi. Zdarzają się i perełki, więc zachęcam fanom przesłuchanie tych długograjów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpl.technical-issues.com www.epodrozni.pl materace rehabilitacyjne