Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-05 23:19:02

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

DVD - wątek ogólny

Zapraszam do dyskutowania nt. wyżej wspomnianych DVD - innymi słowy koncertówki zespołów. Jakie warto brać, a jakich nie? Wasze ulubione? Które ostatnio wyszły, a które lada chwila wyjdą w obieg?

Jestem naprawdę zainteresowany tematem, planuję właśnie zakupić kilka DVD i cieszyć japę przed telewizorem jak moi ulubieńcy napierdalają aż miło. Z tego co widzę to pozycja obowiązkowa dla mnie to Iron Maiden... Chętnie kupiłbym Metalmanię, ale po niej ani widu-ani słychu. Zastanawiam się nad zakupem Gojiry, ale ich DVD jest z 2004 roku, tj. przed nagraniem genialnych "From Mars To Sirius" i "The Way of All Flesh", choć słyszałem pochlebne recenzje. Także zastanawiam się nad At The Gates - podobno coś tam składają po ostatniej (oby nie ZUPEŁNIE ostatniej) trasie koncertowej. Chwała im za to. Polećcie mi jakieś klasyki, coś, co może mi się spodobać - tu oczywiście dominuje death i black metal, ale mam dość rozbieżny gust, dlatego po prostu walcie jak idzie :) Już ja sobie potem coś wybiorę.

Offline

 

#2 2009-01-06 21:11:03

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: DVD - wątek ogólny

Ja mam edycje 'Slaughter of the Soul' z bonusowym DVD, na którym jest trv koncert z Krakowa (chyba studio TVP, to samo co Gorgoroth) z 1995r. oraz materiał making of. Bardzo fajne, przyjemnie się ogląda, aż łezka się w oku kręci. Polecam.

Offline

 

#3 2009-01-06 22:27:13

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Lesiu napisał:

Ja mam edycje 'Slaughter of the Soul' z bonusowym DVD, na którym jest trv koncert z Krakowa (chyba studio TVP, to samo co Gorgoroth) z 1995r. oraz materiał making of. Bardzo fajne, przyjemnie się ogląda, aż łezka się w oku kręci. Polecam.

Polecać możesz polecać, ale nigdzie tego raczej nie dostanę, a aż tak mi się starać o At The Gates nie chce... W końcu planują wydać DVD w tym roku, piękna sprawa... ;)

Offline

 

#4 2009-01-12 00:36:16

Mortuus

Nowicjusz

9898241
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Marduk - Blood Puke Salvation - dużo występów, 2 teledyski, wywiad, zdjęcia
najlepsze dvd muzyczne.


Lastfm.pl/user/mortuus_93 - rejestrować sie!!! \m/

Offline

 

#5 2009-01-12 09:31:44

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: DVD - wątek ogólny

Shaimar napisał:

Lesiu napisał:

Ja mam edycje 'Slaughter of the Soul' z bonusowym DVD, na którym jest trv koncert z Krakowa (chyba studio TVP, to samo co Gorgoroth) z 1995r. oraz materiał making of. Bardzo fajne, przyjemnie się ogląda, aż łezka się w oku kręci. Polecam.

Polecać możesz polecać, ale nigdzie tego raczej nie dostanę, a aż tak mi się starać o At The Gates nie chce... W końcu planują wydać DVD w tym roku, piękna sprawa... ;)

Dostaniesz dostaniesz, to są te "Classic Metal" reedycje Earache dostępne w każdym Media Markcie. W tej serii jest jeszcze The Haunted i Entombed.

Offline

 

#6 2009-01-12 14:20:44

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Squeglee Necrolord napisał:

Dostaniesz dostaniesz, to są te "Classic Metal" reedycje Earache dostępne w każdym Media Markcie. W tej serii jest jeszcze The Haunted i Entombed.

Dobra, więc mam pytanie. Które z tych DVD jest najlepsze? Raczej The Haunted na przebiegach u mnie odpada, a At The Gates... Cóż, zastanawiam się nad Entombed, ale nie wiem w jakiej jakości jest ów DVD. Jeśli Entombed wydało też lepsze DVD, to miło by było, gdyby ktoś mi je wskazał :) Byłbym wdzięczny.

Mortuus napisał:

Marduk - Blood Puke Salvation - dużo występów, 2 teledyski, wywiad, zdjęcia
najlepsze dvd muzyczne.

Tu bym się spierał... Nie słyszałem tego DVD, ale fakt faktem - koncerty Merdaka są już legendarne. Czytaj: raczej cienkie, to nie jest zespół koncertowy. Możliwe, że akurat na tym wydawnictwie nie ssą, ale jeśli tak, to prawdopodobnie jest to jedynie zasługa remasteringu w studiu ;P

Offline

 

#7 2009-01-12 17:46:30

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: DVD - wątek ogólny

Shaimar napisał:

Squeglee Necrolord napisał:

Dostaniesz dostaniesz, to są te "Classic Metal" reedycje Earache dostępne w każdym Media Markcie. W tej serii jest jeszcze The Haunted i Entombed.

Dobra, więc mam pytanie. Które z tych DVD jest najlepsze? Raczej The Haunted na przebiegach u mnie odpada, a At The Gates... Cóż, zastanawiam się nad Entombed, ale nie wiem w jakiej jakości jest ów DVD. Jeśli Entombed wydało też lepsze DVD, to miło by było, gdyby ktoś mi je wskazał :) Byłbym wdzięczny.

Biorąc Entombed masz Clandestine i całe DVD Mokney Puss-Live in London. Nic nadzwyczajnego, ale to w zasadzie jedyny sposób, by w legalny sposób zdobyć drugiego longpleja zespołu. Czemu The Haunted odpada?

Offline

 

#8 2009-01-19 12:01:26

Azrael

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Dla mnie większość koncertówek Maidenów to obowiązek ;) Poza tym

Dark Funeral-Attera Orbis Terrarum
Kreator-Live in Berlin 89`
Cannibal Corpse-Live Cannibalism

Offline

 

#9 2009-01-19 18:42:03

NecroMan

Nowicjusz

Skąd: Kostrzyn Wlkp
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: DVD - wątek ogólny

Zastanawiam się nad zakupem Gojiry, ale ich DVD jest z 2004 roku, tj. przed nagraniem genialnych "From Mars To Sirius" i "The Way of All Flesh", choć słyszałem pochlebne recenzje.

Dla mnie jest to jeden z najlepszych koncertów metalowych na DVD.

Potwierdzam o genialności tej pozycji,choć minęło juz prawie pięć lat nic nie traci na świeżości.

Wiadomo,chciało by się zobaczyć kawalki z ostatnich dwóch płyt Gojiry ale jak na razie nic nie słychać o nowym DVD.

Brać w ciemno !

No i klasyczne już "Live Corruption" Napalm Death.
IMO klasyk który powinien być na półce każdego fana grind/death.

Ostatnio edytowany przez NecroMan (2009-01-19 18:45:34)


http://imagegen.last.fm/EyeNo3/artists/6/NecroMan666.gif

Offline

 

#10 2009-01-19 19:03:26

Noxbi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 15
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Ostatnio największe wrażenie sprawiło na mnie DVD Heaven & Hell - Live from Radio City Music Hall. Po ostatniej koncertówce Dio - Holy Diver Live, po tej nie spodziewałem zbyt wiele, sądziłem że ten niewielkiej postury "bóg heavy metalu" już się wyczerpał (jak się okazało, podczas nagrywania HDL złapał przeziębienie :P), podobnie Iommi, którego ostatnie solowe (jak i te w Black Sabbath) osiągnięcie nie są zbyt imponujące. Ale już otwierający koncert utwór, E5150 połączony z After All (the Dead) zmusił mnie do zweryfikowania moich osądów. Panowie choć wszyscy po 60-tce grają z pasją i wigorem, której pozazdrościć mogą im o wiele młodsi koledzy. Dio wciąż swym głosem potrafi wbić w fotel, Iommi elektryzuje swoimi riffami, a Geezer i Appice są doskonali w tym co robią. Dla fanów BS, choć zobaczyć to DVD to obowiązek, dla pozostałych... Może jako ciekawostka. :)

Ostatnio edytowany przez Noxbi (2009-01-19 19:04:26)

Offline

 

#11 2013-09-14 11:36:53

soha

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2013-09-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: DVD - wątek ogólny

Hmm... W tym (a właściwie w tamtym) roku wyszło sporo ciekawych black metalowych płyt. Oczywiście wszystkiego nie da się wyszukać, ale jeśli ktoś coś ciekawego znalazł to prosiłbym o pochwalenie się :) Ja postaram się niedługo zamieścić moją skromną listę, ale to nic szczególnego jak na ten gatunek - w końcu to studnia bez dna.


soha

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław