Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-13 16:54:44

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Celtic Frost

Słyszałem wiele opinii o tym zespole. Głównie były to opinie pochlebne, przesycone superlatywami lub i bez nich, lecz namaszczone grubą warstwą szacunku do twórców Celtic Frost. Można powiedzieć, że zespół nigdy nie stał w miejscu, choć głównie dominowały brzmienia black/thrash metalowe, te też stały się najpopularniejsze jeśli chodzi o dyskografię zespołu. Czy to kultowe "To Mega Therion", czy (nie mniej kultowe) "Morbid Tales" - ten zespół to legenda. Narodził się z popiołów Hellhammer... Już za tamtych czasów kreował się gatunek zwany po dziś dzień 'black metalem'. Oni byli jednymi ze współtwórców i ciężko odmówić im zasług. Nie wszyscy muszą kochać i szanować ten zespół, ale ja Wam mówię - naprawdę warto. Pewnie sami wiecie o tym najlepiej, w końcu kto (zakładając, że ta osoba porusza się w metalu, a już z pewnością w black metalu) dzisiaj nie zna Celtic Frost? Reaktywowali się kilka ładnych lat temu, koncertowali, nagrywali płytę... Przez dwa lata. Długo musieliśmy czekać na nowy, pełnowartościowy materiał - ale warto było. Tak czasochłonny proces dopieszczania materiału (może to były po prostu obsunięcia, nie wnikam) zaowocowały albumem doskonałym, doprowadzonym do granic perfekcji - "Monotheist". Black/thrash'owe brzmienie nadaje temu albumowi siarczysty posmak, a jednocześnie sama muzyka jest zimna, wręcz lodowata. Genialne kompozycje, niebywała atmosfera (wiem, powtarzam się), a wokale i liryki to majstersztyk. Jeśli szukacie DOSKONAŁEJ pozycji na zimę, to lepszej nie znajdziecie. Choćbyście przeczesali wszystkie metalowe sklepy, do których macie dostęp - to jest po prostu nie do przebicia. 70 minut zaskakującej, nietypowej dla Celtic Frost (z wyjątkiem kilku utworów) muzyki. Ale dosyć o tym - kto ma, ten ma. Kto nie ma, ten powinien się zainteresować ;)

Jak to gdzieś kiedyś przeczytałem... "Celtic Frost to najbardziej progresywny zespół na świecie". Odnosząc się do ostatniego (i chyba niestety już naprawdę ostatniego) ich albumu - zgadzam się w 100%-ach!

Zapraszam do dyskusji o tym trochę niedocenionym z perspektywy czasu zespole.


Więcej o nich:
http://www.celticfrost.com/
http://www.myspace.com/celticfrost

Offline

 

#2 2009-01-13 17:22:38

OM

Nowicjusz

1958331
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 35
Punktów :   

Re: Celtic Frost

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Rise aviator - sun will follow.
Aperture on door the wave form school.
Sentient ground of the light shrine shining.
Aperture on door the lind-hymn stone.

Offline

 

#3 2009-01-13 17:31:22

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Celtic Frost

Nie kracz. Ja nie mogłem pojechać na ich koncert, dlatego mam nadzieję, że taka okazja jeszcze zdarzy się w moim życiu - nie raz, nie dwa. Tylko żeby formę do tego bliżej nieokreślonego czasu zachowali ;)

Tak, moim zdaniem niedoceniany. Jak skurwysyn. Popatrz na takiego Satyricona - nagrywa od dobrych kilkunastu lat marne i średnie płyty, ale są na last.fmie dużo popularniejsi od Celtic Frosta. Tak samo jak większość klasycznych, black metalowych hord z drugiej fali. Why? Bo w pierwszych dwóch płytach jest za mało blacku, za dużo siarki, nie pozują jakichś idiotów obwieszonych tonami pentagramów, z corpse-paintem na pół ryja i obryzgani syntetyczna krwią na całym ciele (swoją drogą Satyricon też tego nie robi, ale chodzi mi o kilka innych zespołów jak nie kilkanaście). Są po prostu trv i bez tego. A przy tym grają obecnie zbyt progresywną muzykę (co dla mnie jest "in plus") - do niektórych zwyczajnie nie trafia. A szkoda...

Offline

 

#4 2009-01-16 20:31:32

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Celtic Frost

Mimo iż słyszałem tylko genialne 'Monotheist' to stwierdzam że kapela cudowna i ponadczasowa. Jak będzie czas i pieniądze biorę się za resztę, oprócz tego glamowego gówienka.

Offline

 

#5 2009-02-01 15:12:58

NecroMan

Nowicjusz

Skąd: Kostrzyn Wlkp
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Celtic Frost

Szkoda tylko, że już nie będzie możliwości by ich na żywca znów zobaczyć ;/

Pewne jest na razie tylko to ,że Tom G.Warrior nie zagra i nie zaśpiewa już w CF.

Ale mieliśmy już dużo przykładów reaktywacji kapel,więc wszystko jest możliwe :)

BTW "Monotheist" to dobry album ale  "Morbid Tales/Emperor's Return" i "To Mega Therion" to nic już nie przebije.

P.S. Taka ciekawostka - Tom G.Warrior ( o czym nie wszyscy wiedzą) udzielał się wokalnie na demo swoich ziomali ze Szwajcarii - prog/thrashowego Coroner. Demo nazywa się "Death Cult" z 1986 roku (wydane na kasecie w ilości tylko 200 sztuk!).
Oczywiście w wersji elektronicznej jest dostępne w necie ;)


http://img528.imageshack.us/img528/2974/fscult1zs0.gif


http://imagegen.last.fm/EyeNo3/artists/6/NecroMan666.gif

Offline

 

#6 2009-02-26 18:53:47

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Celtic Frost

Posłuchałem paru kawałków. Sądziłem, że odrzuci mnie wokal, jak to zwykle w black'u/death'ie ale... Naprawdę dobre. Niewątpliwie głębiej się tym w wolnym czasie zainteresuję. A Dying God Coming Into Human Flesh - cholernie mi się podoba.

Ostatnio edytowany przez tomoliop (2009-02-26 18:59:56)

Offline

 

#7 2009-02-26 23:11:17

Miklak

Nowicjusz

7227012
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Celtic Frost

Klasyka, zespół naprawdę fantastyczny. Bez CF nadal tkwilibyśmy w epoce glam rocka :p


People created religious inventions
To give their lives a glimmer of hope
And to ease their fear of dying
To feel superior and to have a licence to kill

Offline

 

#8 2009-02-27 15:12:43

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Celtic Frost

Monotheist to geniusz i jak dla mnie najlepsza ich płyta, lecz teraz słucham sobie Into the Pandemonium i muszę powiedzieć, że fajne, miłe i zakręcone to dzieło.

Offline

 

#9 2009-03-10 15:12:59

porfiria

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 5
Punktów :   

Re: Celtic Frost

Jak dla mnie monotheist był najlepszą płytą od czasu into the pandemonium, ALE! To nie znaczy, że jest to orgazmiczny krążek, wręcz przeciwnie, wg mnie nawet nie umywa się do Morbid Tales i To Mega Therion. Co do samej kapeli, jakoby blackowa była, trudno określić - czarne, białe, jak to masa kapeli z początków lat 80., chociażby jak Venom albo Hellhammer, CF prezentowali nową, ekstremalną świeżość, bardziej przypominając thrashowy kult szatana, niż późniejsze blackowe, kwiczące wybryki 2 fali. Patrzcie nawet takie Possessed, kolejne ekstremalne cudo lat 80., mogące zabić CF jednym wyziewem siarki, a mało kto w stosunku do nich użyje określenia black metal.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody