Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-07 12:29:24

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Dismember

Obok Unleashed i toszkę przed Entombed, wysoko nad Grave. Kapela-legenda, zaczynało się od Carnage, potem było Dismembered, zostało na Dismember. Od 20 lat trzymają ten sam diabelnie wysoki poziom. Poczynająć od genialnego, krótkiego, konkretnego debiutu z 91r. 'Like an everflowing stream' (Override kurna !), poprzez niewiele gorsze 'Indecent & Obscene' ze znajomą okładką i genialnym 'Dreaming in Red'. Następnie dalej trzymające wysoki poziom 'Massive Killing Capacity' oraz 'Death Metal', 'Hate Campaign' i 'Where Ironcrosses Grow' aż po absolutnie wybitne, melodyjne 'The God that never was' oraz tegoroczne brudne, śmierdzące krwią 'Dismember'. Myślę, że tyle wystarczy bo każdy Dismember znać powinien i raczej zna.

Offline

 

#2 2009-01-07 14:17:00

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Dismember

Kto zna, ten zna - reszta pewnie się nie zainteresuje, ale wątek jak najbardziej godny uwagi :> Chociaż dziwi mnie to, że kompletnie olałeś Bloodbath - chyba, że ta kapela jest za bardzo 'new old school'.

Offline

 

#3 2009-01-07 15:41:08

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Popłuczyny Morbid Angel, to jest nowy Bloodbath. Nie mówię, że złe popłuczyny.
Co do Dismember to faktycznie z czasem nabierali odrobinę więcej melodii ale chuja na to kładę skoro i tak rozpierdalają jak nikt.

Offline

 

#4 2009-01-07 17:01:17

Azreix

Neofita

9172111
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Ano. Ze Szwecji ulubiona ma deathowa kapela. <3


Grind your mind.

Offline

 

#5 2009-01-07 17:22:52

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Dismember i Carnage to dwie inne kapele, to nie taka różnica jak Nihilist i Entombed-dwa kompletnie inne zespoły (Michael Amott i w ogóle wczesny grindcore). A nazwy "Dismembered" sobie nie przypominam ;P

Offline

 

#6 2009-01-07 19:12:46

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Dismember

Squeglee Necrolord napisał:

Popłuczyny Morbid Angel, to jest nowy Bloodbath. Nie mówię, że złe popłuczyny.
Co do Dismember to faktycznie z czasem nabierali odrobinę więcej melodii ale chuja na to kładę skoro i tak rozpierdalają jak nikt.

Uwielbiam Bloodbath, ale popłuczynami po Morbid Angel bym tego nie nazwał. Słuchaj, to tak jakbyś powiedział, że Entombed skończyło się już na czasach Nihilist :] Ja to tak odbieram. Wiesz, kapela ma naprawdę niezłego kopa, a sama w sobie jest mieszanką... Powiedzmy Morbid Angel i tego, co najlepsze ze szwedzkiej sceny. Zespół genialny, tak jak i Morbid Angel. Może dlatego tak bardzo lubię Bloodbath, gdyż jestem też fanem Morbidów, ale mniejsza o to - w końcu to wątek o Dismember.

Tak btw. Left Hand Path to najlepszy zimowy kawałek eva. Cała płyta kopie w jądra, trzeba założyć w końcu wątek ;>

Offline

 

#7 2009-01-07 21:14:17

Azreix

Neofita

9172111
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Squeglee Necrolord napisał:

Dismember i Carnage to dwie inne kapele, to nie taka różnica jak Nihilist i Entombed-dwa kompletnie inne zespoły (Michael Amott i w ogóle wczesny grindcore). A nazwy "Dismembered" sobie nie przypominam ;P

Ke? Poza Amottem to praktycznie ten sam skład, a poza tym, to w tamtym czasie to on był absolutnym maniakiem deathu... grindcore nie ma tu nic do rzeczy.


Grind your mind.

Offline

 

#8 2009-01-08 14:04:19

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Azreix napisał:

Squeglee Necrolord napisał:

Dismember i Carnage to dwie inne kapele, to nie taka różnica jak Nihilist i Entombed-dwa kompletnie inne zespoły (Michael Amott i w ogóle wczesny grindcore). A nazwy "Dismembered" sobie nie przypominam ;P

Ke? Poza Amottem to praktycznie ten sam skład, a poza tym, to w tamtym czasie to on był absolutnym maniakiem deathu... grindcore nie ma tu nic do rzeczy.

Kurwa, Carnage to Carnage a Dismember to Dismember. Dismember nie istniało kiedy Carnage wydawał płytę.
Nawet Nihilist nie można traktować jako Entombed, a co dopiero łączyć Carnage i Dismember.

Zaś mówiąc o grindzie mam na myśli fakt, że kiedyś Carnage grał właśnie grindcore. A Dismember nigdy.

Ostatnio edytowany przez Squeglee Necrolord (2009-01-08 16:46:22)

Offline

 

#9 2009-01-08 20:34:40

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Squeglee Necrolord napisał:

Dismember i Carnage to dwie inne kapele, to nie taka różnica jak Nihilist i Entombed-dwa kompletnie inne zespoły (Michael Amott i w ogóle wczesny grindcore). A nazwy "Dismembered" sobie nie przypominam ;P

Racja, mój błąd, pisałem z pamięci i popełniłem mały błąd. Miało być Dismemberizer.

Offline

 

#10 2009-01-13 19:22:29

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Dismember

ech... ja do takiego stricte death'u sie przekonać nie mogę. Ni Entombed, ni Grave, ni to.

Offline

 

#11 2009-01-13 19:26:06

Squeglee Necrolord

Recenzent

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 57
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

tomoliop napisał:

ech... ja do takiego stricte death'u sie przekonać nie mogę. Ni Entombed, ni Grave, ni to.

Fakt, to jest coś większego i lepszego ;D Entombed tu i ówdzie zalatuje thrashem,  Grave zaś to napierdalanie bez chwili oddechu.

Offline

 

#12 2009-01-16 21:11:45

Varg Vikernes cultist

Nowicjusz

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Dismember

tomoliop napisał:

ech... ja do takiego stricte death'u sie przekonać nie mogę. Ni Entombed, ni Grave, ni to.

Ja także. Po odsłuchaniu najnowszej płytki "Dismember" pomyślałem sobie "To jest to arcydzieło"? Chyba jednak zapoznawanie się z gatunkiem lepiej było zacząć od Death, bo cośik będzie u mnie wygrywał w ewentualnym porównaniu z Dismemberem.

Offline

 

#13 2009-01-16 21:29:49

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Dismember

Varg Vikernes cultist napisał:

Ja także. Po odsłuchaniu najnowszej płytki "Dismember" pomyślałem sobie "To jest to arcydzieło"? Chyba jednak zapoznawanie się z gatunkiem lepiej było zacząć od Death, bo cośik będzie u mnie wygrywał w ewentualnym porównaniu z Dismemberem.

Nie, nie. Death to Death. To Ameryka to prekursor gatunku. Dismember to cudowny plon Szwecji. Dla mnie konkurować może z nim tylko Unleashed i Entombed, ale i tak przegrywają. Dismember nie ma tylu wpadek, czy słabszych płyt co te dwa bandy. I basta.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody