Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-08 20:31:46

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Moonspell

Gotycko-blackowy zespół z Portugalii. Zaczynali mocno, by potem eksperymentować i umilać, teraz trochę przypominają stare czasy. Bardzo dobry wokal Ribeiro, melodyka, teksty także niczego sobie. Brać 'Wolfheart', 'Irreligious', 'Memorial' jeśli lubisz black, jeśli eksperymenty 'Sin/Pecado', lżejsze klimaty-'Night Eternal'.

Offline

 

#2 2009-01-11 16:08:44

Wolf-shade

Nowicjusz

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Moonspell

Lesiu napisał:

lżejsze klimaty-'Night Eternal'

Lżejsze hmm...  Nie powiedziałbym co prawda Scorpion Flower to taka sobie balladka ale reszta całkiem porządnie ostre granie, z lżejszych płyt to raczej D&H.

Lesiu napisał:

Brać 'Wolfheart', 'Irreligious', 'Memorial' jeśli lubisz black

'Wolfheart' i 'Irreligious' według mnie są płytami nie Black a Gothic Metalowymi, pierwszą z wymienionych nawet dosyć często ustawia się wraz z Gothic od PL jako prekursorów gatunku :)
Jeśli black to już raczej 'Under the Moonspell' - Polecam

Moonspell jest takim zespołem który nienawidzi stać w miejscu, każda płyta znacząco różni się od poprzedniej przez co trudno zespół zaszufladkować należy również wspomnieć że jest to ostatnio bardzo płodny zespół w ciągu ostatnich trzech lat nagrał ... trzy płyty. No i niezpomniane koncert jak choćby na ostatnim HF jak dla mnie najlepszy występ festiwalu mimo tak śmiesznych kłopotów technicznych jak to że Passionisowi co chwilę wypadały klawisze :), nagłośnienie też nie było idealne ;(

Ostatnio edytowany przez Wolf-shade (2009-01-11 16:09:49)

Offline

 

#3 2009-01-11 16:11:55

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Moonspell

Wolf-shade napisał:

Moonspell jest takim zespołem który nienawidzi stać w miejscu, każda płyta znacząco różni się od poprzedniej przez co trudno zespół zaszufladkować należy również wspomnieć że jest to ostatnio bardzo płodny zespół w ciągu ostatnich trzech lat nagrał ... trzy płyty.

Z pierwszym się zgodzę, z drugim już nie. "Under Satanae" to ponownie nagrane "Under the Moonspell" i "Anno Satanae", nie mniej bardzo przyjemne granie ;)

Offline

 

#4 2009-01-11 16:32:16

Wolf-shade

Nowicjusz

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Moonspell

Niby tak ale Under the Moonspel ma 5 kawałków a AS ...10 w tym cztery zupełnie nowe a i cała płyta ma inny klimat niż oryginał, co sedna chodziło mi raczej O ilość nowych tworów zespołu bo za taki właśnie uważam AS ni to remake ni to płyta - przynajmniej dla mnie :)

Offline

 

#5 2009-01-11 21:29:32

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Moonspell

Wolf-shade napisał:

Niby tak ale Under the Moonspel ma 5 kawałków a AS ...10 w tym cztery zupełnie nowe a i cała płyta ma inny klimat niż oryginał, co sedna chodziło mi raczej O ilość nowych tworów zespołu bo za taki właśnie uważam AS ni to remake ni to płyta - przynajmniej dla mnie :)

Nie są zupełnie nowe - przecież pochodzą z EP-ki "Under the Moonspell" ;> Ogólnie takie nie wiadomo co, ale miło, że odkurzyli stare brzmienia, bo jeden kawałek mi się zajebiście podobał (nazwę może i kojarzę, ale nie wiem która część).

Offline

 

#6 2009-01-14 16:56:46

patologiia90

Nowicjusz

Skąd: Neisse
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 21
Punktów :   

Re: Moonspell

Kompletnie nie rozumiem po co nagrywali na nowo te stare kawałki z Under the Moonspell, Anno Satanae etc., one brzmią genialne w takiej postaci jak zostały nagrane lata temu, Tenebrarum Oratorium choćby rozwala na kawałeczki, jest w tym coś z orientalnego brzmienia, jak lubię, te nowe wersje w ogóle mi nie leżą, pozbawili je niemal wszystkiego co stanowiło plusy tamtych nagrań. Chociaż nie, może rozumiem - kasa, kasa, hmm, kasa? Albo myślą, że mają takich inteligentnych fanów, którzy nie są sami w stanie odświeżyć sobie dawniejszych nagrań, albo że nie trafią one do nich w surowszej postaci. Ogółem zaorać.

Poza tym, żeby nie było - Wolfheart uważam za arcydzieło, płytę od początku do końca genialną, jeden z pierwszych albumów 'metalowych' jakie w ogóle poznałam, więc i sentyment wielki, bardzo lubię też lekko eksperymentalne jak na nich The Butterfly Effect, reszta mnie nudzi/nie lubię/chuj, a już zwłaszcza wtórne The Antidote. W zasadzie ich ostatnie wydawnictwo - Night Eternal jest już o wiele ciekawszą płytą (i okładka piękna, ale wiadomo czyja robota), może oprócz uberugładzonego kawałka promującego, ale przeszła mi aktualnie niemal jakakolwiek chęć na słuchanie tego zespołu, są bardzo przeceniani.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody