Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-08 16:26:31

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Depressive Suicidal Black Metal

Z pewnością wielu z was przynajmniej się spotkało z takim hasłem jak DSBM. Surowe, często monotonne, nieskomplikowane, zimne brzmienia okroszone szorstkim, czasem obłąkanym wokalem. Parę miesięcy temu wpadłem na ten podgatunek i mnie zainspirował (a sam miałem niezłego doła). Co prawda depresyjne klimaty mogą się udzielić samemu słuchającymi, ale to taki mały minusik :) Na pewno dla wielu z was znane są takie kapele jak: Silencer, Shining, Xasthur, Nortt czy Forgotten Tomb. Ale nie wszystko na raz...

Na początek mała propozycja, utwór kanadyjskiego zespołu Gris który zrobił na mnie dobre wrażenie.
Il Etait Une Forêt  http://pl.youtube.com/watch?v=lwLw1twqz1w

Offline

 

#2 2009-01-08 16:36:55

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Genialna muzyka, choć często niedoceniana - może wywołać ataki depresji! :) Kawał dobrej, klimatycznej muzyki, od zajebania perełek (USA, Australia, Niemcy, trochę Skandynawii i ogólnie Europa) ukrytych w milionach ton gówna niezdatnego do słuchania stuffu. Taka prawda, ale ja jako fan lubię szukać tych perełek, to jest właśnie piękne w DSBM-ie...

Ode mnie (raczej nie będę dużo polecał, chyba, że jacyś chętni się znajdą i mnie najdzie):

Lurker of Chalice - Lurker of Chalice

Album urywa łeb. Jest z 2005 roku, a to już klasyk gatunku :> Brać w ciemno i słuchać w ciemno. A raczej w ciemnym pomieszczeniu.

Offline

 

#3 2009-01-13 12:55:04

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Możu już znacie ten utwór, ale zaproponuję. Beyond Light w wykonaniu Nachtmystium i Xasthur. Utwór wykonywany na żywo [można sobie popodziwiać skrzypliwy wokal :) ]
http://pl.youtube.com/watch?v=AGh6W7R6PrI
Dziwne, chyba za bardzo nikt tutaj się nie interesuje nurtem DSBM.

Offline

 

#4 2009-01-13 15:10:21

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Perun napisał:

Możu już znacie ten utwór, ale zaproponuję. Beyond Light w wykonaniu Nachtmystium i Xasthur. Utwór wykonywany na żywo [można sobie popodziwiać skrzypliwy wokal :) ]
http://pl.youtube.com/watch?v=AGh6W7R6PrI
Dziwne, chyba za bardzo nikt tutaj się nie interesuje nurtem DSBM.

Swego czasu strasznie się tym ekscytowałem - w końcu to Malefic na żywo ;) Ciężko znaleźć coś z DSBM na żywo, więc tym bardziej jest to miłe dla oka i ucha.

Offline

 

#5 2009-01-13 15:49:37

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Ja jakoś nie mogłem się przekonać z początku do Xasthur (nie wiem czemu). Ale postanowiłem, poświęcić ich trochę uwagi. Miałem okazję do posłuchania sobie Defective Epitaph, więc skorzystałem z okazji i słucham sobie jej teraz.
Co byś mi Shaimar polecił z twórczości tej kapeli, który album uchodzi za najlepszy?

Ostatnio edytowany przez Perun (2009-01-13 15:50:46)

Offline

 

#6 2009-01-13 16:03:16

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Perun napisał:

Ja jakoś nie mogłem się przekonać z początku do Xasthur (nie wiem czemu). Ale postanowiłem, poświęcić ich trochę uwagi. Miałem okazję do posłuchania sobie Defective Epitaph, więc skorzystałem z okazji i słucham sobie jej teraz.
Co byś mi Shaimar polecił z twórczości tej kapeli, który album uchodzi za najlepszy?

Co Ci polecić z Xasthura? Może lepiej "czego Ci nie polecać" ;)
Wiesz, moim faworytem co do Xasthura jest właśnie najnowszy LP, "Defective Epitaph", chociaż trochę mi już zbrzydł po kilkudziesięciu przesłuchaniach...
Dobra, lecimy:
- To Violate the Oblivious (ciekawy album, kilka kawałków naprawdę iście 'Xasthurowych');
- Telepathic with the Deceased (j/w);
- A Gate Through Bloodstained Mirrors (co prawda to demo, ale jest na naprawdę przyzwoitym poziomie);
- Subliminal Genocide.

Mniej więcej w takiej kolejności. A i polecam sprawdzić zespół Leviathan (jeśli dotąd bliżej mu się nie przysłuchałeś) - kawał dobrego DSBM-u, choć to prędzej mocniejszy, mroczniejszy black, niżeli muzyka dla samobójców. Atmosfera gęsta, może nie ma tak wyrazistego i zgorzkniałego (nie wiem czemu to słowo przyszło mi na język) klimatu, ale kawał dobrej roboty. Wydał w tym roku nową płytę, bardzo cenioną - oprócz jej mogę Ci też polecić "The Tenth Sub Level of Suicide" (jeden z lepszych tytułów płyt jakie słyszałem). W "Tentacles of Whorror" też zamierzam się zaopatrzyć, mam nadzieję, że trzyma poziom.

Ave!

Offline

 

#7 2009-01-13 16:12:03

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Shaimar napisał:

Wiesz, moim faworytem co do Xasthura jest właśnie najnowszy LP, "Defective Epitaph", chociaż trochę mi już zbrzydł po kilkudziesięciu przesłuchaniach...
Mniej więcej w takiej kolejności. A i polecam sprawdzić zespół Leviathan
Ave!

Co do Xasthura to liczyłem, że powiesz coś w stylu "Defective Epithaph to jedno ze słabyszch dzieł tego zespołu i polecam ci bardziej krążek XXX i YYY". Liczyłem na coś więcej po tej EP'ce - w końcu Xasthur owiany jest sporą sławą. Może w ich starszych wydaniach znajdę coś bardziej wpadającego mi w uszy.
Z Leviathan chyba miałem jakiś kontakt, ale nie pamiętam. Jeżeli już ich słuchałem, to widocznie mnie się nie spodobali. Będzie trzeba to sprawdzić dla pewności.
Teraz u mnie leci Celestia i płyta w 2002 roku Apparitia - Sumptuous Spectre. Całkiem dobre granie, słyszę ich pierwszy raz i pewnie nie ostatni.

Offline

 

#8 2009-01-13 16:36:04

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Perun napisał:

Co do Xasthura to liczyłem, że powiesz coś w stylu "Defective Epithaph to jedno ze słabyszch dzieł tego zespołu i polecam ci bardziej krążek XXX i YYY".

Naprawdę na to liczyłeś? ;) "Defective Epitaph" to naprawdę mocny krążek. Xasthur nie wydał słabej płyty, dema czy EP-ki, na praktycznie każdej znajdzie się kilka zajebistych kawałków, co nie zmienia faktu, że płyt Xasthura najlepiej słucha się w całości, w zupełnym mroku, ciszy... Może nawet na cmentarzu? Ale na pewno na zewnątrz, spoglądając na niebo pełne gwiazd ]:->


Liczyłem na coś więcej po tej EP'ce - w końcu Xasthur owiany jest sporą sławą. Może w ich starszych wydaniach znajdę coś bardziej wpadającego mi w uszy.

Raczej po tym longplayu - w końcu trwa coś koło 70 minut :) Powiem tak - końcowe kawałki mogą przynudzać (w końcu to 70 minut!), ale nie muszę. Kwestia nastawienia, potrzeby zaspokojenia swoich chwilowych ambicji muzycznych, etc. Jak dla mnie jedna z lepszych płyt z 2007 roku (kolejny fakt potwierdzający tezę, że roku 2008 nijak nie można porównać z 2007). Ciebie raczej poprzednie wydawnictwa Xasthura nie powinny, a raczej nie mogą rozczarować.


Z Leviathan chyba miałem jakiś kontakt, ale nie pamiętam. Jeżeli już ich słuchałem, to widocznie mnie się nie spodobali. Będzie trzeba to sprawdzić dla pewności.

Czasem bywa tak, że za mało uwagi poświęca się jakiemuś genialnemu - choć przy pierwszym zetknięciu - mocno średniemu zespołowi. Grunt to wczuć się, obyś się z płytą. A jeśli to nie poskutkuje, to widocznie nie jest w twoim guście lub należy odpalić ją kiedy indziej, w innym humorze, przy innej okazji ^^.


Teraz u mnie leci Celestia i płyta w 2002 roku Apparitia - Sumptuous Spectre. Całkiem dobre granie, słyszę ich pierwszy raz i pewnie nie ostatni.

Zabawne - akurat w polecanych zespołach na last.fm mam Celestię. To pewnie zasługa Nachtmystium, do którego najwidoczniej ten twór jest mniej czy bardziej podobny...

Offline

 

#9 2009-01-15 17:00:53

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Miło mi, że mamy na forum kolejną fankę tego gatunku :) We're raising in power, nie ma co. ^^

Offline

 

#10 2009-01-16 20:40:14

Lesiu

Neofita

629912
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Shining i Xasthur mniam. Wolę od Lifelovera. Ogólnie posłuchać lubię, ale rzadko.

Offline

 

#11 2009-01-19 12:09:35

Azrael

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Nie jestem koneserem tego klimatu ale raz na jakiś czas Xasthura , Silencera czy Make A Change..  sobie posłucham.

Zna ktoś Sterbend ? Jeśli nie to polecam ; ) Świetny Depressive.

Offline

 

#12 2009-01-19 12:50:42

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Znamy, znamy Sterbend :) Co prawda słuchałem tylko "Dwelling Lifeless", ale można powiedzieć że to kawałek dobrej muzyki. W sumie nie mogłem za bardzo posłuchać więcej ich tworów, bo poza "DL" mają na koncie tylko demo :)

Offline

 

#13 2009-02-18 16:49:35

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Jakoś nigdy nie byłem przekonany do Nortt, tak teraz zmieniam zdanie. Włączyłem Split Nortt i Xasthur, posłuchałem sztandarowego "Glemt" i zaczyna mnie się podobać. Narzekałem, że to monotonne, nudne, usypiające - ale teraz jakoś to ma ciekawszy wydźwięk. Przyznać trza jednak, że strasznie dołująca jest ta muzyka. Mam jeszcze do przesłuchania 2 inne splity Xasthura, z Leviathan i z Nachtmystium. Może polubię w końcu i projekt Malefic'a.

Offline

 

#14 2009-02-18 23:00:43

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

No wiesz, Xasthura nie lubić to już wybitna zdolność ;) Ale spoko, szanuję.

Co do Nortta to cały "Gudsforladt" jest utrzymany w praktycznie identycznej stylistyce co w "Glemt", więc powinno Ci się spodobać.

Reszta też nie jest zła, choć akurat ostatni album z 2008 roku ("Galgenfrist" zdaje się) jest już trochę nie teges. Kwestia gustu.

Offline

 

#15 2009-02-19 15:02:37

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Z tych klimatów znam Make a Change... Kill Yourself i Coldworld, niezłe, chociaż słucham raczej rzadko. A wspominany tu Nortt mi nie odpowiada.

Ostatnio edytowany przez tomoliop (2009-02-19 15:02:54)

Offline

 

#16 2009-02-19 15:20:58

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Xasthur, to nie jest jakiś bożek w Depressive Black Metal. Chciałem się do nich przekonać, ale co posłuchałem jakiegoś utworu to ciągle jedno i to samo brzdękolenie - często bez wokalu. Nudy, senność, monotonia - jakbym chciał kołysanki to nie szukałbym jej w DSBM. Dla mnie Xasthur jest przereklamowany.

Offline

 

#17 2009-02-20 19:00:25

Tethys

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 22
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Jest jeszcze taki Leviathan, nikt narazie nie wspomniał. Słuchałem dwóch albumów The Tenth Sub Level of Suicide i Howl Mockery at the Cross ogólnie nie wywarł na mnie dużego wrażenia aczkolwiek nie pogardze, w miarę porządne granie. Miałbym jeszcze pytanie odnośnie Lurker of Chalice, słyszałem, że dosyć popularny ale nie jestem pewien czy warto jakąs płytke przesłuchać, jeśli tak to prosiłbym o jakieś propozycje.


Jezus był strachem na wróble..
http://www.lastfm.pl/user/drakkainen0

Offline

 

#18 2009-02-20 19:51:57

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Depressive Suicidal Black Metal

Tethys napisał:

Jest jeszcze taki Leviathan, nikt narazie nie wspomniał. Słuchałem dwóch albumów The Tenth Sub Level of Suicide i Howl Mockery at the Cross ogólnie nie wywarł na mnie dużego wrażenia aczkolwiek nie pogardze, w miarę porządne granie. Miałbym jeszcze pytanie odnośnie Lurker of Chalice, słyszałem, że dosyć popularny ale nie jestem pewien czy warto jakąs płytke przesłuchać, jeśli tak to prosiłbym o jakieś propozycje.

Leviathan jest dobry, bardzo podobny do Xasthura, choć atmosfera jest tam jeszcze bardziej duszna i jest mniej klawiszy. Jakkolwiek, "The Tenth Sub Level of Suicide" już za nazwę powinien zgarnąć grad braw ;) Treść płytki też niezgorsza.

Lurker of Chalice wydał tylko jedną płytę długogrającą, prawdziwy epos gatunku. Klasyk. Bierz w ciemno. Szatan.

I Shalt Become jest fajne, chociaż czegoś jakby brakuje. Mimo wszystko słuchałem go dużo i nascrobblowałem tyle co ColdWorld - także zajebista kapela DSBM-owa. Polecam w ciemno brać, słuchać. Kurwa mać.

Offline

 

#19 2009-03-04 18:45:42

corka_ognia

Nowicjusz

5310013
Skąd: Bielsko - Biała
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Depressive Suicidal Black Metal

przede wszystkim nade wszystko zawsze i wszędzie Nocturnal Depression!

http://www.youtube.com/watch?v=J9TA4XGLiVE [Nostalgia]


Blood serves desire; and licks the skin untouched by fire.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltaxi wałcz przewóz osób Holandia samochody