Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-09 09:39:59

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Cradle of Filth

Ten zespół od dawna budził kontrowersje i podziały między fanami metalu. Zaczynali od czystego black metalu, potem doszły elementy symfoniczne, obecnie można im "zarzucić" dark gothic metal z domieszkami wcześniej wymienionych stylów. Dani Filth to wokalista o chyba największej skali głosu w metalu jakiego słyszałem. Często krytykowano go na tzw. piszczenie, ale to tak jakby krytykować Petera za growl - taki styl, który się podoba albo nie. Mam do kapeli wielki sentyment, bo to przez nich wciągnąłem się metal i to był taki mój pierwszy zespół (swego czasu miał hopla na ich punkcie). Osobiście uważam, że ostatnie lata to ich słabszy okres i odchodzą o porządnych tworów z pierwszej części ich kariery okroszonej takimi płytami jak: "The Principle of Evil Made Flesh", "Dusk... and Her Embrace", "Cruelty and the Beast", "Midian". Potem już było słabiej, bo wokal Daniego zdawał się nie wytrzymywać z czasem (jak ktoś słuchał ich płyt, to pewnie się nie dziwi dlaczego). Do tego zrobili świetne covery Iron Maiden "Fear of the Dark" i "Hallowed be thy Name" czy cover Venoma "Black Metal".

Na pewno macie coś do napisać o popularnych "Kredkach" :) Zapraszam.

Ostatnio edytowany przez Perun (2009-01-09 09:42:28)

Offline

 

#2 2009-01-09 17:59:53

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Ja także darzę Kredki sentymentem, ale ostatnimi czasy praktycznie w ogóle ich nie słucham. Dani to niezły wokalista, ale na ostatnich płytach brzmi jak kastrat. To naprawdę zajebiście razi, ciężko się słucha tych jego 'pisków'. "Midian" oraz "Dusk... And Her Embrace" to arcydzieła, czego nie można powiedzieć o "Temptation" czy "Nymphetamine", a także "Damnation and a Day"...

Offline

 

#3 2009-01-09 22:22:34

kakalec

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Perun napisał:

Na pewno macie coś do napisać o popularnych "Kredkach" :) Zapraszam.

Pies ich jebał, i to w sumie tyle co można o nich powiedzieć. Po co tracić czas na taki syf?

Offline

 

#4 2009-01-10 10:01:01

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

A po co tracić czas na taki syf jak: Metallica, Slipnkot, gości w rajtuzach z power metal, dziadków z heavy metal etc. Bo każdy ma inny gust i priorytety muzyczne.

Offline

 

#5 2009-01-11 15:43:08

terror23

Nowicjusz

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 14
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

No wai, zadnych kredek.
Fuj, fuj, skrzeki i piski wokalisty sa dla mnie jedna z najgorszych tortur muzycznych.

Panie Perunie (jak pieknie to brzmi ;p), no wlasnie nie wiemy po co tracic czas na kolesi w maskach clownow, rajtuzach, getrach czy innych pseudo-metalowych bekartow. ;>

Offline

 

#6 2009-01-11 15:51:28

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

terror23 napisał:

No wai, zadnych kredek.
Fuj, fuj, skrzeki i piski wokalisty sa dla mnie jedna z najgorszych tortur muzycznych.

Panie Perunie (jak pieknie to brzmi ;p), no wlasnie nie wiemy po co tracic czas na kolesi w maskach clownow, rajtuzach, getrach czy innych pseudo-metalowych bekartow. ;>

Wiesz, kiedyś było z nimi trochę inaczej. Niestety zeszmacili się (taka branża). Dani poczuł zapach pieniędzy i... Sama widzisz co to się porobiło. Kiedyś naprawdę grali całkiem przyzwoicie - obecnie miernota.

Offline

 

#7 2009-01-11 18:48:59

terror23

Nowicjusz

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 14
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Shaimar napisał:

Wiesz, kiedyś było z nimi trochę inaczej. Niestety zeszmacili się (taka branża). Dani poczuł zapach pieniędzy i... Sama widzisz co to się porobiło. Kiedyś naprawdę grali całkiem przyzwoicie - obecnie miernota.

Wiesz, nie jestem mala dziewczynka i wiem, jak kiedys graly kredeczki i jak teraz. ;>
Mi akurat nic kompletnie kredek nigdy nie podchodzilo i watpie, zeby cos w tej kwestii sie zmienilo.. chyba ze mi odjebie na starosc kiedys. Mam znajomych, ktorzy wlasnie do pierwszych plyt maja cos na ksztalt sentymentu, podobaja im sie, bla bla, mnie nigdy kredki nie krecily ani muzycznie, ani wizualnie, otoczka jaka wokol siebie buduja jest dla mnie zalosna i beznadziejna. Ot co, wyrazilam swa opinie. ;]

EDIT: Zapomnialam dodac, ze jedyne co lubie w tym zespole to fakt, ze pajac zwany wokalista jest nizszy ode mnie. ;P

Ostatnio edytowany przez terror23 (2009-01-11 18:50:06)

Offline

 

#8 2009-01-11 22:20:52

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

A trzeba przyznać, że nie łatwo być niższym od Daniego (dlatego na zdjęciach i w teledyskach stoi przed resztą zespołu, by wydawać się wyższym).
Nikt nie namawia do słuchania CoF, ale pogadać można o każdym kto wywołuje jakieś zdanie.

Offline

 

#9 2009-01-12 00:33:48

Mortuus

Nowicjusz

9898241
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

popieram terror_23 - jeden z najgorszych blackowych (jezeli jeszcze sie klasyfikują)
zespołow.podobnie jak dimmu borgir (ale ci drudzy nie aż tak) poczuli zapach kasy i teraz chcą docierać do mas tracąc przy tym fanów ostrego blacku...takie życie.


Lastfm.pl/user/mortuus_93 - rejestrować sie!!! \m/

Offline

 

#10 2009-01-13 23:15:24

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Akurat odnoszę wrażenie, że muzyka Kredek jest obecnie w większości trv kręgach potępiania z powodu zmian, jeśli chodzi w samej muzyce. Po "Bitter Suites to Succubi" zaczęli grać inaczej, takie jakieś nijakie to to było, bez wcześniejszego klimatu - który tak naprawdę był głównym filarem ich sukcesu (a także głos Daniego, choć i tak antyfani będą pewnie smęcić ;)). Cradle of Filth nie gra black metalu i nigdy na dobrą sprawę nie grało, ale naprawdę czasem warto poświęcić trochę więcej uwagi muzyce zespołu, którego się tak namiętnie tępi. "Midian" jest niesamowitym albumem i sądzę, że gdyby nie obecna opinia o Kredkach, to wielu ludzi (którzy teraz są uprzedzeni do tego zespołu, bez różnicy czy przed, czy po "Bitter Suites...") by się do tego albumu naprawdę przekonało, tak jak i do wcześniejszych dokonań Wampirów z Suffolk. Daniego oczywiście można kochać albo nienawidzić, albo to i to. Mnie czasem ewidentnie dobija, szczególnie na późniejszych płytach, ale na starszych jest zjadliwy, do tego jest wyrazisty, tudzież charakterystyczny, co odróżnia Kredki od innych symphonic black (nie traktuje tego gatunku jako blacku, z wyjątkami) metalu. Niestety, te stereotypy skutecznie zniechęcają innych do sięgnięcia po jakiekolwiek wydawnictwo Cradle of Filth, toteż na próżno ja się tu produkuję ^^.

Offline

 

#11 2009-01-15 16:59:52

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Diva Satanica napisał:

Nigdy, przenigdy nie zaliczyłabym Cradle Of Filth do działu "black metal", nawet biorąc pod uwagę pierwsze dokonania. Nigdy nie słuchałam, nigdy nie darzyłam ani sentymentem, ani szacunkiem tego jakże zabawnego zespołu. Drażni mnie to cholernie i moim zdaniem ten "zespół" nie zasługuje na większą uwagę.

W sumie nie zwróciłem nawet na to szczególnej uwagi, że ten zespół znajduje się w tym dziale. Co za różnica czy będzie tu, czy w dziale "Gothic"? Naprawdę czasem nie rozumiem tego całego czepialstwa. Graja symphonic black, bo tak się utarło. Może być nawet extreme gothic. Na ostatnich płytach grają jakiś syf, cięższej wagi do sklasyfikowania. Zespół jak zespół - więcej ludzi nienawidzi, niż kocha, ale coś z blacku miała we wczesnych płytach.

Offline

 

#12 2009-01-15 17:48:45

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

Jak to czasem mawiam "lepiej być krytykowanym, niż pozostawiać obojętnym". Na początku wspomniałem, że CoF ma wielu przeciwników (pewnie tylu ilu fanów). Co do przynależności gatunkowej, to można było ich dodać do wątków o Gothic metal - ale wydaje mi się, że tam też by nie pasowali. Tak to jest z tym zespołem, często podejście do kredek wygląda tak: "kochasz albo nienawidzisz".

Offline

 

#13 2009-01-16 17:13:53

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Diva Satanica napisał:

Ależ to nie czepialstwo ;) Po prostu jestem cholernie uczulona na kapele, które określa się mianem "symfonicznego black metalu" i tym podobnych.

Ja rozumiem, wierzę ;> Tak więc mam pytanie: jak określisz takie kapele jak Limbonic Art czy Vesania?

Offline

 

#14 2009-01-16 17:21:14

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

Faktem jest, że black metal [jak i cały metal] się dzieli na podgatunki i jest proces w ciągłym ruchu. Może się to komuś nie podobać, ale taki black metal ma pochodne jak: pagan, melodic, symphonic, industrial itd. Czy to jest to samo co tzw. czysty BM? Nie. Zatem gdzie problem? Po to są te podziały, bo poszczególne kapele zaczęły grać na różne sposoby - a podobieństwa pozwoliły powstać podgatunkom.

Offline

 

#15 2009-01-19 12:11:33

Azrael

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Gdyby nie oni chuj ci wi czy słuchałbym tej muzyki ; ) Można powiedzieć że od teledysku do " Her Ghost In The Fog " wszystko się zaczęło. Bardzo lubię i darze wielkim sentymentem.

Ostatni LP to ich najlepsze dzieło od " Midian" tak więc warto spróbować posłuchać.

Offline

 

#16 2009-03-04 18:49:38

corka_ognia

Nowicjusz

5310013
Skąd: Bielsko - Biała
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

To był pierwszy black metalowy zespół, którego zaczęłam słuchac ;) Sentyment ogromny, lubię nadal sięgnąc po ich muzykę, ale raczej starsze dokonania, szczególnie starsze, choć cieszę się, ze ich nowa płyta jest jaka jest i próbowali jednak choć trochę sięgnąć do swoich korzeni :)

Choć teraz to ich klasyfikuje w kategoriach pop metal, a nie black metal :D


Blood serves desire; and licks the skin untouched by fire.

Offline

 

#17 2010-01-26 01:29:36

 Jastreb

Nowicjusz

5760241
Skąd: Myszków/Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2010-01-25
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

Kiedyś tam owszem, miało się to 15-16 lat i się słuchało, siłą rzeczy jednak odszukało się inne kapele, bardziej podziemne i proste w stylistyce, odpowiadające jednak pewnym kwestiom związanym z niskimi wymaganiami (jeśli chodzi o BM, wysokie wymagania nadrabiały inne gatunki), i tak oto CoF przestałem słuchać wcześnie, bez chęci powrotu do tej muzyki. Najmilej chyba wspominam Midian.

Offline

 

#18 2010-07-05 18:28:59

Infinitas

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Cradle of Filth

Wokalista śpiewa jak kobieta czasem :P

Offline

 

#19 2010-08-02 19:34:49

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Cradle of Filth

Wokalista, to jeden z największych perełek w szeroko pojętym świecie metalu. Większość ogranicza się do jednego rodzaju wokalu, Dani łączy je wszystkie razem.  Dani czasem "śpiewa" czasem bardzo wysoko, ale ciężko to przyrównać do wokalu żeńskiego. Który wokalista metalowy potrafi z deathowego growlu (CoF zaczynali of death metalu) przejść niemal do żeńskiego sopranu w jednym utworze? Śmieszne? Wybitne!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław