Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-07 14:31:30

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Ciekawe osobowości w muzyce...

Temat o Waszych ulubionych artystach lub tych, którzy zabójczo wyróżniają się na tle sceny. Raczej na plus. Chodzi o całokształt - zarówno chodzi mi o wirtuozów szeroko pojętego rockowo/metalowego instrumentarium jak i tych, którzy po prostu są oryginalni w tym co robią.

Może na początek Nattramn. Kompletnie popieprzony człowiek. Krótka historia:

>>Kiedy uciekł z departamentu 57 szpitala psychiatrycznego (niedługo po nagraniu Death - Pierce Me) oświadczył: „Będę zabijał małe dziewczynki i stanę się sławny jak Thomas Quick”. Zaatakował dwie małe dziewczynki bawiące się w piaskownicy w Vattentornsskogen przy użyciu topora po czym próbował uciec na rowerze. Gdy złapała go policja nakłaniał policjantów by go zabili. Obie dziewczynki przeżyły atak.<<

Jak widać, człowiek ma nierówno pod sufitem. Właśnie dzięki temu zasłynął (nie wiem czy to najodpowiedniejsze określenie) na scenie depressive/suicidal black metalowej. Był 'wokalistą' w zespole Silencer, a także miał swój osobny projekt, w ramach terapii - Diagnose: Lebensgefahr. To jest bardziej dark ambient/industrial, ale muzyka jak najbardziej warta uwagi. Chore dźwięki, ale dla fanów takich dziwnych tworów jest to nie lada gratka. Jego wokalizy charakteryzują się tym, że śpiewa jakby go w tym samym momencie torturowano. Istny obłęd!

Kilka fotografii:
http://userserve-ak.last.fm/serve/500/359675.jpg
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/95565.jpg
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/2143548.jpg


Zapraszam do dyskusji i własnych propozycji ;)

Offline

 

#2 2009-01-07 17:06:36

Perun

Neofita

5862179
Skąd: ok.Częstochowy
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

Silencer ze swoim "Death - Pierce Me", to jedno z najlepszych shitów jakie słyszałem. Wokal Nattramna, to iście chore, schizowane, przepełnione obłędem pojękiwania. Po krótkim opisie w pierwszym poście widać, że ta jego specyfika wokalna to nie tylko sceniczna kreacja, ale odzwierciedlenie jego wynaturzonego wnętrza. Trudno go cenić jako człowieka, ale jako artystę z pewnością go doceniam.

Offline

 

#3 2009-01-08 14:48:04

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

Odsłuchałem sobie Death, Pierce Me - ten wokal jest makabryczny. Dla kompletnych hardkorowców, ja bym tego nie mógł słuchać, mimo że DSBM nawet lubię.

Offline

 

#4 2009-01-12 20:00:41

patologiia90

Nowicjusz

Skąd: Neisse
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 21
Punktów :   

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

Silencer w ogóle do mnie nie trafia, za to jego projekt Diagnose: Lebensgefahr i płyta "Transformalin" jak najbardziej na plus, agregat przygnębienia, niepokoju i wszelakich innych emocji nieprzychylnie wpływających na działanie ludzkiej psychiki. Że tak powiem, miłe do poduszki - polecamy.

Ostatnio edytowany przez patologiia90 (2009-01-12 20:02:10)

Offline

 

#5 2009-01-12 20:04:04

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

patologiia90 napisał:

Silencer w ogóle do mnie nie trafia, za to jego projekt Diagnose: Lebensgefahr i płyta "Transformalin" jak najbardziej na plus, agregat przygnębienia, niepokoju i wszelakich innych emocji nieprzychylnie wpływających na działanie ludzkiej psychiki. Że tak powiem, miłe do poduszki - polecamy.

Wiesz, niektóre kawałki dostarczają tylu emocji, że lepiej sobie sen odpuścić ;) Silencer nie trafia? "Death - Pierce Me" to kawał niezłego DSBM'u, ale rzecz gustu.

Offline

 

#6 2009-01-12 20:19:23

OM

Nowicjusz

1958331
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 35
Punktów :   

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

Jest większa osobowość w kręgach rockowo-metalowo-avantgardowych od Mike'a Pattona? Wątpię. Najbardziej pozytywnie nakręcony muzyk jakiego widziałem. Czuje się świetnie i w takim funkowym FNM, noise'owym Fantomasie trip-hopowym Peeping Tomie, czy w coverach włoskich piosenek z lat 50 na Mondo Cane....

Bóg.


Rise aviator - sun will follow.
Aperture on door the wave form school.
Sentient ground of the light shrine shining.
Aperture on door the lind-hymn stone.

Offline

 

#7 2009-01-19 18:47:51

NecroMan

Nowicjusz

Skąd: Kostrzyn Wlkp
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Ciekawe osobowości w muzyce...

OM napisał:

Jest większa osobowość w kręgach rockowo-metalowo-avantgardowych od Mike'a Pattona? Wątpię. Najbardziej pozytywnie nakręcony muzyk jakiego widziałem. Czuje się świetnie i w takim funkowym FNM, noise'owym Fantomasie trip-hopowym Peeping Tomie, czy w coverach włoskich piosenek z lat 50 na Mondo Cane....

Bóg.

Jest...TRENT REZNOR.


http://imagegen.last.fm/EyeNo3/artists/6/NecroMan666.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław