Muzyczne-Metal \m/

Największe* Polskie Forum o Metalu!

Ogłoszenie

POSZUKIWANI:
- RECENZENCI

#1 2009-01-04 01:09:47

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Lustmord

Jest to pseudonim Briana Williamsa, pod którym wydaje swoją muzykę. Pochodzi on z Wielkiej Brytanii. Ów muzyka to dark ambient - uważany jest za jednego z pionierów tego gatunku. Jest mistrzem w tym co robi - jako jeden z niewielu potrafi wprowadzić taką atmosferę do swojej muzyki. Nagrywa o bardzo niskiej częstotliwości dźwięku, dlatego jego muzyka często wzbudza niepokój u słuchacza. Jestem pewien, że nawet fani cięższych brzmień znajdą tu coś dla siebie, gdyż nie jest to twór nacechowany mainstreamowością. Autentyczny mrok i groza.

Jeśli miałbym wyróżnić jakiś album, to na pewno byłby to "Heresy" - jego debiut. Nagrał go w całości w jakichś katakumbach, jaskiniach czy grotach - dlatego do tych kilku utworów wdarły się też naturalne dźwięki w takich miejscach. Słuchać w cichym pomieszczeniu, najlepiej po ciemku. Na własną odpowiedzialność! ;)

Offline

 

#2 2009-01-04 23:18:43

Rohen

Nowicjusz

9958557
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Lustmord

Przesłuchałem Part I i Part VI z Heresy i Cellular Blur z Zoetrope i parę razy drgnąłem :P Oczywiście słucham przy zgaszonych światłach itp z klimatem :D
Nie jestem jakimś tam fanem Dark Ambientu, ale zaczyna mi się to podobać O_O

Offline

 

#3 2009-01-05 20:03:05

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Lustmord

Rohen napisał:

Przesłuchałem Part I i Part VI z Heresy i Cellular Blur z Zoetrope i parę razy drgnąłem :P Oczywiście słucham przy zgaszonych światłach itp z klimatem :D
Nie jestem jakimś tam fanem Dark Ambientu, ale zaczyna mi się to podobać O_O

A gdzie przesłuchałeś "Cellular Blur"? Bo też chętnie bym sprawdził ;>

Offline

 

#4 2009-01-05 20:33:23

Rohen

Nowicjusz

9958557
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Lustmord

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Rohen (2009-01-05 20:35:07)

Offline

 

#5 2009-01-05 21:06:53

Imperial Xsaw

Nowicjusz

9925094
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Lustmord

Lustmord cholernie dobrze pasuje także do grania w Fallouta gdy z głupich powodów muza z gry się nie odtwarza oraz wspaniale robi klimat podczas sesji RPG podczas łażenia w jakiś lochach/katakumbach/kryptach klimacik wtedy podskakuje diametralnie.

Offline

 

#6 2009-01-07 17:58:40

Harbinger

Nowicjusz

9838231
Zarejestrowany: 2009-01-04
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: Lustmord

Świetny ten Lustmord, zapodajcie coś więcej! Ten kawałek z wrzuty rewelacyjnie trzyma klimat


...of flesh & blood

Offline

 

#7 2009-01-07 18:50:03

 Shaimar

Impissimus

2735174
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-03
Posty: 224
Punktów :   

Re: Lustmord

Harbinger napisał:

Świetny ten Lustmord, zapodajcie coś więcej! Ten kawałek z wrzuty rewelacyjnie trzyma klimat

A mnie wkurwia, bo nie chce mi się coś odtwarzać.

Offline

 

#8 2009-01-13 19:21:10

tomoliop

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 41
Punktów :   

Re: Lustmord

mmm... Faktycznie, klimatyczne jak diabli. Myślę, że sobie posłucham wieczorem, przed snem:)

Offline

 

#9 2010-07-04 17:24:06

unsound

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lustmord

LUSTMORD NA FESTIWALU UNSOUND 2010 - NA ŻYWO PO RAZ DRUGI OD 29 LAT

http://i45.tinypic.com/23szn0o.jpg

Po prawie trzech dekadach niemal bezwzględnego unikania z występów na żywo (dał w tym czasie tylko jeden koncert) legenda sceny eksperymentalnej – Lustmord – pojawi się na festiwalu Unsound Kraków 2010. Wieść o tym koncercie bez wątpienia rozejdzie sie niczym fala uderzeniowa wśród rozproszonych po całej Europie oddanych wielbicieli twórczości artysty.

Brian Williams ukrywa się pod pseudonimem Lustmord od roku 1980; wtedy też jego mroczne dźwiękowe konstrukcje zaczęły przyciągać uwagę środowisk skupionych wokół gatunków takich jak ambient czy industrial, a także kręgów artystycznych związanych z filmem i grami komputerowymi.
W swoich przytłaczających, przeszywających strachem, bogato rzeźbionych, misternie wyprodukowanych kompozycjach, Lustmord wykorzystuje nagrania terenowe rejestrowane w grotach, kryptach i rzeźniach. Pod pseudonimem Lustmord Williams wydał 14 albumów, z których najbardziej docenianym jest nagrany w 1990 „Heresy” – przez wielu uważany za kamień węgielny gatunku dark ambient.

Wpsółpracował m. in. z Tool, The Melvins, Chrisem & Cosey (Throbbing Gristle), SPK, Coil, Paulem Haslingerem (Tangerine Dream), Robertem Richem, Clock DVA, Current 93 oraz Nurse with Wound. Jest również członkiem grupy Puscifer, stworzonej przez Maynarda Jamesa Keenana, wokalistę grup Tool i A Perfect Circle. Remiksował dla Tool, Jarboe (Swans), Venetian Snares, Lori Carson, Mortiisa, Isis, Puscifer i zespołu Nadja.
Przez wiele lat pracował w Hollywood tworząć ścieżki dźwiękowe do filmów.
Ma ich na koncie ponad 40, w tym takie pozycje jak „Kruk” czy „Underworld”. Jest również twórcą soundtracków do gier komputerowych (m.in.: FarCry: Instincts, Unreal Tournament III, Assassins Creed).
Tego samego wieczoru wystąpią również Moritz von Oswald Trio oraz Hildur Guđnadóttir i Adam Wiltzie (Stars of The Lid).
Wszystko to składa się na prawdopodobnie najbardziej frapujący festiwalowy line-up tego roku. Koncert odbędzie sie w Kinie Kijów.

http://unsound.pl
http://www.lastfm.pl/festival/1377858
http://www.facebook.com/event.php?eid=139297242750385

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpl.technical-issues.com www.epodrozni.pl materace rehabilitacyjne